Bizden Haberler

BİZDEN HABERLER

1. Yönetim Danışmanlığı Zirvesi
1. Yönetim Danışmanlığı Zirvesi
7001: 1. Yönetim Danışmanlığı Zirvesi  11 Nisan 2014’de Çırağan Sarayında gerçekleştirildi. Ülkemizin önde gelen kamu ve özel sektör  firmalarının üst düzeyde katılım sağladığı zirvede ICC Kurucusu B. Tülin Seçen YDD Başkanı olarak açılış konuşmasını yaptı.

Tülin Seçen “Kurumsal Yönetişim ve Değişim Yönetiminin Danışmanlık Projelerine Yansımaları” konusunda konuşma yaptı.
 


Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı, CMC Sertifikalı Yönetim Danışmanı
Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı, CMC Sertifikalı Yönetim Danışmanı
Behiye Tülin Seçen

Tecrübesi ve sosyal diyalog ile işyerlerinde çalışma barışını temin eden ve endüstri ilişkilerine katkı sunan bir yönetici
 
Yönetim danışmanlığı alanında 18 yıldır çalışan Seçen, işletme lisansına ve uluslararası işletme yüksek lisansına sahip olup bankacılık alanında da eğitim aldı. Bankacılık alanında meslek hayatına başlayan Seçen, Mali İşler Müdürlüğü ve bir akaryakıt dağıtım şirketinde genel müdürlük yaptı. Akaryakıt dağıtım sektöründeki ilk kadın genel müdür unvanına sahip oldu. 1997 başında ICC Uluslararası Danışmanlık şirketini kurdu. Ülke, sektör, bölge ve şirketler düzeyinde bir çok başarılı strateji ve kapasite geliştirme projelerini yönetti. Kamu, özel şirketler ve STK’larda deneyim sahibi oldu. UNDP ile birlikte Türkiye’de “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” prensiplerinin gelişmesini sağlamaya yönelik olarak 18 ilde1000’den fazla KOBİ’ye eğitim verdi. Ülkemizde danışmanlık mesleğinin gelişmesi, CMC statüsünün başlatılması ve yönetim danışmanlığı meslek standartlarının oluşturulmasında önemli roller üstlendi. PPP, Kamu Özel Sektör işbirliği ortaklıkları konusunda uluslararası komitelerde görev aldı. Bu güne kadar çeşitli mecralarda 50’den fazla makalesi yayımlandı. 
 
Halen ICC Uluslararası Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürü olan Seçen, aynı zamanda Aon Risk Global Consultancy İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) ve SEDEFED (Sektörel dernekler Federasyonu) yönetim kurulu üyesidir.


Web Sitemiz Yenilenmiştir
Web Sitemiz Yenilenmiştir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına daha işlevsel , aradığınız bilgiye en hızlı ve kolay biçimde ulaşabileceğiniz güncel son teknolojiye uygun bir web sitesi hazırladık.  

ICC Uluslararası Danışmanlığın kurumsal kimliğini yansıtan tasarım çizgisinde siz ziyaretçilerimizin aradıkları tüm bilgilere en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmanızı amaçlıyoruz.


Tülin Seçen Türkonfed Yönetim Kurulu Üyeliği
Tülin Seçen Türkonfed Yönetim Kurulu Üyeliği
Tülin Seçen, yönetim danışmanlığı meslek kurallarının geliştirilmesi, ülkemize adaptasyonu ve yönetim danışmanlığı statüsünün kurumsallaşmasına yönelik faaliyetlerde bulunmuş, Türk danışmanlık sektörünün gelişmesi için faaliyet ve işbirlikleri oluşturmuştur. KOBİ’lerin bilinçlendirilmesi, kurumsallaşmaları ve sürdürülebilir rekabetçi yapılanma konusunda aydınlatılmalarına yönelik olarak uluslararası firmalar ile işbirliği yapmak suretiyle Dünyada’ki başarılı KOBİ uygulamalarını paylaşmak üzere KOBİPLAN hareketini başlatmış ve bu kapsamda birçok sanayi odasında yüzlerce KOBİ yöneticisi ve girişimciye vizyoner bir yaklaşım edinmeleri doğrultusunda rehberlik etmiştir. Aynı şekilde KOBİ’lerin vizyon kazanmasına katkıda bulunmak amacı ile stratejik yönetim, planlama, vizyon geliştirme, hedef belirleme, sürdürülebilir kurumsal yapıya kavuşma konularında bir çok makale ve örnek olay ile hedef kitlelere ulaşmak üzere dergi ve yayın organlarında düzenli yazmaktadır. 
 
Tülin Seçen 30 Mart 2013 tarihinden beri TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.